Spravuji mojí mámě instagramový účet za účelem propagace její nové značky dětského oblečení ŠiBaBi (mimochodem pokud máte děti, zkuste nakouknout, mamča šije úžasně, s citem a láskou) a samozřejmě jsem po nějakém čase došla k tomu, že bych nutně potřebovala takovou tu machrovinku do Bia v podobě fotky rozdělené na šest částí. Nebo na devět.

Na instagramovém účtu to vypadá perfektně.

Víte co tím myslím?

Vypadá to přesně takhle…

Jak udělat fotku na instagram z šesti částí?

Takže já jsem se s tím slušně řečeno „sra…“ v programech, které mám k dispozici a které znám. Nejsem nějaký grafik a tak všechno co jde, znásilňuji v Canvě (a že mi to občas fakt jde!)

Ale v Canvě to nešlo. Prostě nerozdělíto ho tak, aby na sebe hezky navazoval.

Tak jsem to jako správný grafický neumětel vyzkoušela v Malování! Čtete správně.

V Malování.

Ještě se nesmějete?

Nakonec jsem se na to vykašlala se slovy:“To tady budu třeba do večera, to musí jít jednodušeji…“ a zadala do Googlu heslo:

Image cut to 6 pieces

Program online Imgonline.com

Vyskočil na mne tento program, samozřejmě celý v angličtině, ale vám nesmí být na obtíž. Jednoduše si zvykněte, že spousta programů je v angličtině a začněte se biflovat nebo máte smolíka.

Mimo téma

Já anglicky jakš takš umím (a trochu německy, trochu polsky, trochu švédsky a od každého trošku, podle toho, co zrovan kde hledám v rámci své práce).

Ale zpět k věci.

Program IMGonline.com vám váš obrázek rozdělí na kolik kousků chcete. Předpokladem ke zdárnému výsledku je mít váš obrázek nahraný v počítači nebo kdekoliv jindě (třeba v telefonu) a vložit jej do okénka SELECT IMAGE

Odkaz na přesnou stránku IMGonline.com najdete zde.

Krok za krokem

1. Select image – klikněte na vybrat soubor a nahrajte fotku z počítače a jeho cílové složky nebo z telefonu.

2. Cutting setting .. – vyberte na kolik dílků chcete váš obrázek rozřezat. Pokud na šest zadáte nahoře 3 a dole 2. Takhle vám to hezky na instagram vyjde, protože má přesně 3 okénka vedle sebe v BIO.

3. Make square parts – to znamená, zda chcete mít výsledek ve čtvercích. Pokud chcete instagramovou koláž, což chcete, dáte volbu enabled (on).

4. Okénko – Trim a Add nevyplňujte – tohle je pro pokročilejší

5. Output image format – buď zvolíte JPG – to je formát v kterém se vám obrázek stáhne. Ale zvolte volbu 100 pro kvalitu. Jinak bude obrázek máznutý. Nebo PNG. Já stahuji PNG. Je to bez komprese a obrázek bude transparentní. Což je vhodné například, pokud budete řezat logo.

6. Copy EXIF and matedata – tato volba není třeba, nechte NO.

 

A zmáčkněte tlačítko OK

A jste v cíli!

Super.

Nyní stačí stáhnout vaše fotky buď jako ZIP – tedy soubor fotek v jednom zazipovaném souboru.

Mimo téma

Pro ty z vás, kteří neovládají ještě pokročilé funkce PC. ZIP je označení komprimované složky, která se musí pomocí speciálního programu třeba 7zip nebo Winrar, otevřít a tzv „rozbalit“.

Oba programy jsou zdarma. Respektive Winrar je zdrama na určité období v tzv. Trial verzi.

S těmito složkami se dobře pracuje, pokud od někud stahujete velké množství souborů najednou. Nezatěžuje to tak váš počítač a máte soubory stažené za zlomek sekundy než kdybyste to dělali ručně.

Pak už jen skládáte na Instagramu

Jakmile máte soubory stažené v PC nebo v mobilu (můžete použít výše zmiňovaný ZIP nebo stáhnout všechny po jednom kliknutím na příslušnou fotku a pravým tlačítkem na myši zmáčkout volbu Uložit jako nebo Uložit) udělejte si výslednou koláž na Instagramu.

Jak na to? 

Mrkněte se do vašeho BIA, zda budete fotkou začínat nový řádek nebo ne. Pokud ano, začněte vkládat obrázky jako Puzzle.

Můžete vkládat buď všechny najednou, nebo pro větší překvapení vložit každý den jeden.

Postupné odhalení jednoho dálku každý den je výborné třeba pro představení nového produktu. V lidech to bude budovat napětí. 

A to je všechno. Hoďte mi odkazy na vaše povedené koláže (link na instagram) do diskuze. Ráda se podívám:-)

Have fun